شروع خرید تضمینی محصول خرمای شادگان

کمال روشن نیا در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به معین قیمت خرید خرمای کشاورزان در سال 97، اظهار کرد: سال جاری هر کیلوگرم خرمای استعمران درجه با قیمت دو هزار و 900 تومان است از کشاورزان شادگانی خریداری می گردد.

شروع خرید تضمینی محصول خرمای شادگان

وی اضافه نمود: همه ساله برداشت این محصول صادراتی در شادگان از نیمه دوم شهریورماه شروع می گردد و از چند روز گذشته مقدمات خرید با تحویل صندوق به نخلداران شروع گردیده است.

رئیس اداره تعاون روستایی شادگان اضافه نمود: قیمت تمام گردیده هر کیلوگرم خرمای استعمران دو هزار و 900 تومان است که 300 تومان هم بابت هزینه خرید جعبه چوبی از کشاورز اضافه خواهد شد.

وی توضیح داد: همچنین قیمت تمام گردیده هر کیلو خرمای درجه دو، دو هزار و 450 تومان و قیمت هر کیلو خرمای درجه سه، دو هزار و 100 تومان که در مرکز خرید آبشار این شهرستان انجام خواهد گرفت.

روشن نیا در سرانجام گفت: این خرید محصول خرما در شهرستان شادگان با توجه به وضعیت حاد پیش آمده برای کشاورزان و برای حمایت از آنها انجام گردیده است.

به گزارش خبرنگاران، سال جاری به علت شوری بیش از حد و کمبود و نبود آب، کیفیت و کمیت خرمای شادگان با کاهش فراوان روبرو گردیده است و نخلداران شادگانی با مشکل روبرو گردیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شروع خرید تضمینی محصول خرمای شادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع خرید تضمینی محصول خرمای شادگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید