آنالیز دقیق و آشنایی با هنر و صنایع دستی مونیخ

صنایع دستی مونیخ

صنایع دستی مونیخ از اهمیت ویژه ای برای کشور آلمان برخوردار میباشد. مونیخ از جمله شهرهای ثروتمند آلمان می باشد که هر ساله شاهد برگزاری نمایشگاه های بین المللی صنایع دستی و هنر ها در مونیخ هستیم. معمولا زمان برگزاری این نمایشگاه مصادف با عید نوروز ایرانیان خواهد بود و از جمله بزرگترین نمایشگاه های بین المللی صنایع دستی دنیا به شمار می آید. در این نمایشگاه می توانید انواع صنایع دستی مونیخ و کل کشور آلمان را یکجا مشاهده کرده و اقدام به خرید لوازم مورد احتیاج خود نمایید. دلیل برگزاری این نمایشگاه در مونیخ به دلیل وجود صنایع دستی فراوان در این شهر می باشد که به همین دلیل نیز توانسته نظر بسیاری را به این شهر جلب نماید. توجه داشته باشید که بعضی از صنایع دستی مونیخ گران قیمت بوده و بعضی از آنها قیمتی ارزان خواهند داشت. گشت و گذار در نمایشگاه هنر و صنایع دستی مونیخ نیز عاری از لذت نخواهد بود و می توانید انواع اقسام صنایع دستی مربوط به این شهر را مشاهده نمایید. منظور از صنایع دستی, وسایلی است که کاملا به صورت دستی تهیه می شوند و در شهر مونیخ این صنایع دستی با زرق و برق بیشتری تهیه شده و زیبایی منحصر به فردی خواهد داشت. توجه داشته باشید که بعضی از این صنایع دستی های مونیخ در یک جاکلیدی خلاصه خواهند شد اما بعضی از آنها جهت حمل شدن احتیاج به یاری خواهند داشت. در نمایشگاه صنایع دستی مونیخ می توانید از ریز تا درشت این صنایع را مشاهده کرده و از گشت و گذار در آن لذت ببرید.

آنالیز دقیق و آشنایی با هنر و صنایع دستی مونیخ

شیشه گری از جمله صنایع دستی مونیخ

یکی از مهمترین صنایع دستی مونیخ را می توان شیشه گری دانست که این صنعت توانسته در دل و جان مردن مونیخ ریشه نموده و به مهمترین صنایع دستی مونیخ بدل گردد.

ریشه این صنعت از ونیز آغاز شده است اما با اضافه شدن نقوش آلمانی ویژه ای به آن رنگ ملی به خود گرفته است. باید بدانید که مردم مونیخ بر روی شیشه انواع نقوش برجسته را حکاکی می کنند که بی شک برای همگان فرآیند جالبی خواهد بود. به همین دلیل می توان گفت: یکی از لوازمی که در نمایشگاه صنایع دستی مونیخ می توانید مشاهده کنید شیشه های کنده کاری شده می باشد که این شیشه ها تماما جنبه اختصاصی داشته و نقوش برجسته آن به صورت حرفه ای حکاکی شده اند. این کار توسط چرخ دستی بر روی شیشه انجام می گردد و پس از اینکه طرح مورد نظر بر روی شیشه حکاکی شده اطراف آن نیز به ضخامت محدودی برداشته می گردد که نقش آن به بهترین شکل ممکن جلوه نماید. امروزه شیشه گری در مونیخ به گونه ای انجام می گردد که می توانید انواع نقش ها را به صورت سفارشی بر روی شیشه حکاکی نمایید. همچنین از نمایشگاه صنایع دستی مونیخ می توانید انواع صنایع دستی شیشه ای را تهیه نمایید. یکی از مهمترین ویژگی های حکاکی مونیخی ها امکان حکاکی بر روی ظریف ترین شیشه ها می باشد.

چاقو سازی از جمله صنایع دستی مونیخ

یکی دیگر از معروف ترین جمله صنایع دستی مونیخ را می توان چاقو هایی دانست که ساخته دست هستند. این چاقو ها از محبوبیت خاصی در میان مردم آلمان برخوردار بوده و بسیاری آنها را به عنوان بهترین چاقو های مونیخ می شناسند. توجه داشته باشید که چاقو های ساخته شده در مونیخ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل بسیاری از گردشگران نیز این چاقو های زیبا را که تیغه ای بسیار مقاوم دارند خریداری می کنند.

یکی از مهمترین بخش های چاقو های فراوری شده در مونیخ دسته زیبای آنها می باشد که به دلیل این دسته های زیبا توانسته اند جای بسیاری از چاقو های شیک را در آلمان بگیرند. دسته های این چاقو ها از جنس استخوان و یا چوب می باشد که اغلب با دانه های ریز رنگی تزیین شده و زیبایی بیشتری بدست می آورند. توجه داشته باشید که چاقو های فراوری شده به صورت دستی در مونیخ در نمایشگاه مونیخ به نمایش گذاشته شده و به وسیله همین فروشگاه می توانید اقدام به خرید آن نمایید. لازم به ذکر اینکه پس از شهر زولینگن که بهترین و معروف ترین مرکز ساخت چاقو های دستی در آلمان می باشد شهر مونیخ در رده دوم قرار می گیرد. صادرات چاقو دستی به خارج از کشور منحصر به شهر زولینگن آلمان می باشد اما چاقو های مونیخ نیز در بسیاری از شهر های آلمان مورد استفاده قرار می گیرد و محبوبیت خاص خود را در میان مردم دارد.

پارچه بافی از جمله صنایع دستی مونیخ

یکی دیگر از جمله صنایع دستی مونیخ را می توان پارچه بافی دانست که این پارچه بافی ها اغلب به صورت تابلو خواهند بود که با گشت و گذار در شهر مونیخ شاهد فعالیت کارگاه های متعددی در این زمینه خواهید بود. باید توجه داشته باشید که این تابلو ها از بهترین نخ ها تهیه شده و به همین دلیل در میان مردم مونیخ و همچنین کل کشور آلمان شهرت خاصی پیدا نموده است. مونیخ دارنده امتیاز بهترین تابلو های نخی در کشور آلمان می باشد و به همین دلیل برند خاصی برای پارچه بافی دستی تابلو برای این شهر در نظر گرفته شده است.

یکی از هنر های رسمی مردم مونیخ که از ابتدای تولد به بچه ها نیز آموزش داده می گردد توانایی بافتن تابلو های زینتی می باشد که به همین دلیل بیش از 90 درصد از مردم مونیخ با این هنر آشنایی داشته و توانایی فراوری بهترین تابلو های سنتی و زیبا را خواهند داشت. لازم به ذکر که این تابلو ها همگی بزرگ نخواهند بود و می توانید به راحتی آن را خریداری نموده و با خود حمل نمایید. بسیاری از تابلو های دست ساز مونیخ بر روی چهارچوب به فروش می رسند که به همین دلیل نیازی به خرید قاب نیز نخواهید داشت اما می توانید به صورت پارچه ای نیز این تابلو ها را خریداری نموده و به عنوان یک یادگار از شهر زیبای مونیخ بر دیوار خانه خود نصب نمایید.

لعاب کاری از جمله صنایع دستی مونیخ

یکی دیگر از جمله صنایع دستی مونیخ را می توان سرامیک سازی و یا لعاب کاری بر روی بدنه سفال ها دانست که این کار به بهترین شکل ممکن در مونیخ انجام می گردد. سفال هایی که جهت منبت کاری مورد استفاده قرار می گیرند نیز اغلب ساخته دست خود مونیخی ها می باشند اما بعضی از صنعتگران این سفال ها را از هایدلبرگ یا زاربروکن خریداری می کنند. توجه داشته باشید که نقش هایی که بر روی این سفال ها نقاشی می شوند شما را مجذوب خود نموده و به بهترین شکل ممکن جلوه خواهند کرد.

امکان نقاشی بر روی انواع اندازه های سفال وجود داشته و حتی می توانید این نقش ها را بر روی سفال های بسیار کوچک نیز مشاهده نمایید. تمامی ریزه کاری هایی که بر روی سفال های نقاشی شده قابل مشاهده است بیانگر فرهنگ و هنر مردم آلمان و به ویژه مونیخ می باشد که به عنوان یکی از بهترین صنایع دستی دنیا شناخته می گردد. نقاشی ها بر روی سرامیک های تخت نیز انجام می شوند که در این صورت پر زرق و برق تر جلوه نموده و برای هر فردی حیرت آور خواهد بود. در نمایشگاه این شهر سفال ها و سرامیک های نقاشی شده از جمله مهمترین جمله صنایع دستی مونیخ به شمار می آیند.

منبع: دلتابان

به "آنالیز دقیق و آشنایی با هنر و صنایع دستی مونیخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دقیق و آشنایی با هنر و صنایع دستی مونیخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید