سعد الحریری: به دنبال تشکیل دولت وفاق ملی در لبنان هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از الیوم السابع، سعد الحریری نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان بیان کرد دولتی که او قصد تشکیل آن را دارد باید دولت وفاق ملی باشد.

سعد الحریری: به دنبال تشکیل دولت وفاق ملی در لبنان هستیم

الحریری تأکید کرد که باید جریان های سیاسی اصلی لبنان گرد هم بیایند تا برنامه اصلاحات و سرمایه گذاری که در نشست سیدر در خصوص آن توافقاتی ایجاد گردیده، قابل اجرا باشد.

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه در لبنان گفت که معتقد است این برنامه که بودجه ای 12 میلیارد دلاری دارد می تواند راه حل نجات لبنان از بحران هایی باشد که کشور با آن دست و پنجه نرم می نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه من این جریان های سیاسی را در شورای وزیران گرد هم خواهم آورد، از همه آنها می خواهم که به صورت متحد کوشش نمایند این برنامه موفق اجرا گردد زیرا در این صورت این خدمتی به مردم لبنان خواهد بود و ادامه و تشدید تنش ها، سودی نخواهد داشت.

الحریری در ادامه اضافه کرد: من از قانون اساسی آگاه هستم و همه نسبت به این قانون آگاهی دارند و به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه فعالیت می کنم و معتقدم نیازی به جدل های حاشیه ای وجود ندارد و همه باید برای رسیدن به هدف واقعی که تشکیل دولت در سریعترین زمان ممکن است کوشش کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سعد الحریری: به دنبال تشکیل دولت وفاق ملی در لبنان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد الحریری: به دنبال تشکیل دولت وفاق ملی در لبنان هستیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید