آلمان: تمایلی به بریگزیت سخت نداریم

وزیر خارجه آلمان گفته این کشور علاقه ای به بریگزیت سخت ندارد اما چنین سناریویی را نمی توان رد کرد.

آلمان: تمایلی به بریگزیت سخت نداریم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، بریتانیا قرار است در 29 مارس سال آتی میلادی از اتحادیه اروپا خارج گردد اما هنوز شبهات زیادی در این باره وجود دارد و یکی از آنها عدم دستیابی به توافقی کامل برای بریگزیت است و رقبای ترزا می، نخست وزیر انگلیس همچنان با یکدیگر بر سر این مساله به توافق نرسیده و برخی از نمایندگان پارلمان به دنبال برگزاری رفراندوم دوم هستند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه تسایتونگ گفت: ما تمایلی به بریگزیت سخت و سخت نداریم. اما نمی توان آن را هم رد کرد ما نمی خواهیم این مساله به ایجاد مرز سخت بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بینجامد.

مرز دو ایرلند یکی از مناقشه آمیزترین مسائل بر سر راه بریگزیت است. طبق توافق صلح ایرلند شمالی، دولت انگلیس نباید بین دو ایرلند هیچ گونه مرز سخت ایجاد کند. مرز سخت به معنای ایجاد پست های مرزی و کنترل ورود و خروج افراد و کالاها است.

ترزا می اخیرا پیشنهادهایی را درباره سیاست های تجاری و اقتصادی در یک گزارش دولتی مطرح نموده اما قانونگذاران در حزب محافظه کار وی که خواهان جدایی بی نقص از اتحادیه اروپا هستند، این برنامه های پیشنهادی می را مورد انتقاد قرار دادند.

روز سه شنبه نیز آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که کشورش تمام آنچه را که ضروری است برای تضمین دستیابی اتحادیه اروپا و بریتانیا به یک توافق انجام می دهد اما هشدار هم داد که موفقیت در این مساله تضمین گردیده نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آلمان: تمایلی به بریگزیت سخت نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: تمایلی به بریگزیت سخت نداریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید