علم و تکنولوژی

عکس ولادت امام محمد باقر (ع)؛ 10 تصویر برای پروفایل

امام باقر(ع)، پنجمین امام شیعیان است که در یکم رجب سال 57 هجرى قمری در شهر مدینه چشم به جهان گشود. نام او محمد، کنیه اش ابو جعفر و لقبش باقر العلوم به معنای شکافنده دانش هاست. به مناسبت تولد این امام بزرگوار، مجموعه ای از عکس ولادت امام محمد باقر (ع) را برای...

2 آبان 1399

رایانه ای شبیه مغز ساخته شد

محققان چینی رایانه ای شبیه مغز ابداع نموده اند که بیش از 100 میلیون نورون دارد؛ این اولین نمونه از این نوع رایانه است که در این کشور ساخته شده است.

28 مهر 1399

هتل های کپسولی وارداتی چه شدند؟

ایسنا/ بدنبال خبر و گزارش های منتشر شده، این سوال پیش می آید که هتل های کپسولی وارداتی چه شدند؟

28 مهر 1399

کودهای زیستی به رشد بیشتر محصولات کشاورزی کمک می کنند

استفاده از کود برای تولید محصولات کشاورزی و باغی از دیرباز یک فرایند جهانی بوده و همچنان هست. استفاده از کودهای زیستی روشی تقریبا نوین برای کاهش عوارض استفاده از این کودها است.

27 مهر 1399

داروی ضدالتهاب با ترکیب سوپر فولرن و بتاگلوکان ساخته شد

یکی از شرکت های فعال در حوزه دارو، با ترکیب سوپر فولرن و بتاگلوکان اقدام به ساخت دارویی برای مقابله با التهاب نموده است.

27 مهر 1399

درختان و پرندگان تهران خواب ندارند

نورپردازی بعضی از ساختمان ها، خیابان ها و بوستان های تهران اگرچه زیبایی خاصی به شب های این کلانشهر بخشیده اما از سوی دیگر خواب شبانگاهی را از درختان و پرندگان پایتخت گرفته است. بر روی رشد یا مرگ آن ها تاثیر می گذارد و عرصه را برای آنان تنگ می نماید.

27 مهر 1399

ربات هایی که از ذخیره چربی، انرژی تامین نمایند

ما یک کیسه چربی به کار نمی بریم، که هم حجم زیادی دارد و هم انتقال انرژی از آن پرهزینه تر خواهد بود. روش ما استفاده از ذخیره توزیع شده انرژی است، که در بدن جانوران هم وجود دارد، و با آن می توان دستگاه های زیست واره بسیار کارآمدی ساخت.

27 مهر 1399

دانشگاه مک مستر

درباره دانشگاه مک مستردانشگاه مک مستر دانشگاهی دولتی است که درسال 1887 در شهر همیلتون ایالت انتاریو کشور کانادا تاسیس شده است. نام دانشگاه مک مستر از نام سنااتور ویلیام مک مستر برگرفته شده است . دانشگاه McMaster یکی از برترین دانشگاه ها از نظر پژوهش و تحقیقات...

22 تیر 1399

اجاره مغازه در مدرن ترین پاساژ ایران، ارگ تجریش

اگر به دنبال اجاره مغازه برای راه اندازی صنف مورد نظر خود هستید، سری به پاساژ ارگ تجریش بزنید. این مرکز تجاری بزرگ و مدرن در میدان تجریش قرار گرفته است و به واسطه موقعیت جغرافیایی خاص، حمل ونقل آسان و ارزان و داشتن چشم انداز بسیار مطلوب به یکی از مقاصد...

21 تیر 1399

نقش فضای مجازی در غائله کرونا

به لطف و مدد الهی... ایران در برابر این بلا کرونا بر اساس الگوی اسلامی و انقلابی و اخلاقی و بر پایه شکیبایی و بردباری و حکمت و عقلانیت و معنویت و عدالت ازخود تاب آوری و استواری خوبی نشان داد و به همدلی و همبستگی و هم افزایی و سرمایه اجتماعی بالایی دست یافت.

12 تیر 1399

پنجره های مجهز به پنل خورشیدی با یاری نانوذرات ساخته شد

شرکت گلس توپاور با استفاده از نانوذرات، فیلم لایه نازکی ساخته است که می توان آن را روی پنجره ها استفاده و با این کار به فراوری انرژی یاری کرد.

1 تیر 1399

چت زوم نا امن است

از وقتی که نگرانی های مربوط به حریم شخصی درمورد زوم مطرح شده است، این شرکت طیفی از تغییرات، از جمله استفاده آسان تر از گزینه های امنیتی، در آن ایجاد کرده است.

26 خرداد 1399

در دوران نقاهت بیماران کرونایی چه کارهایی را انجام دهیم؟

ظرف و وسائل بیماران کرونایی در دوران نقاهت باید جدا از سایر اعضای خانواده باشد.

22 خرداد 1399

تقویت بازار سیاه دارو با تجویز غیرمنطقی فاویپیراویر ، کرونا از ویروس ترامپ خطرناک تر نیست

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هنوز نتایج قطعی اثر داروی فاویپیراویر برای درمان کرونا ثابت نشده است، گفت: تجویز آن توسط بعضی پزشکان باعث مراجعه بیمار به بازار سیاه می گردد.

11 خرداد 1399

نرم افزار موبایلی ستاو برای ارائه تمرین های ورزشی به دانشجویان طراحی شد

نرم افزار موبایلی ستاو با همکاری اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اصفهان و با هدف ارائه خدمات آموزشی و ورزشی به دانشگاهیان طراحی شد.

10 خرداد 1399

استفاده از اطلاعات تلفن همراه برای مقابله با کرونا در اتریش

دولت اتریش از اطلاعات تلفن همراه شهروندان برای رصد محل اقامت آنها با هدف نظارت بر اجرای قرنطینه و مقابله با همه گیری ویروس کرونا استفاده می نماید.

6 خرداد 1399

جزییات دوربین وان پلاس 8 پرو فاش شد

گوشی های وان پلاس گاهی اوقات برخی از ویژگی ها را از شرکت اوپو قرض می گیرند و به نظر می رسد در مورد وان پلاس 8 پرو هم شاهد تکرار این رویکرد خواهیم بود. بر اساس اعلام یکی از افشاگران مشهور به نام Ishan Agarwal، وان پلاس 8 پرو مانند اوپو فایند X2 پرو از دوربین اصلی...

29 اردیبهشت 1399

تاریخچه و نقشه جامع شهر ساری در ویکی خبرنگاران

نقشه جامع شهر ساری را میتوانید در این گزارش مشاهده کنید.

27 اردیبهشت 1399

نگاهداری: دانشگاه آزاد در قالب مدلی جدید با انتشارات اشپرینگر همکاری می کند ، دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد درباره مدل همکاری با انتشارات اشپرینگر و همچنین دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی توضیح داد.

22 اردیبهشت 1399

دستگیری دکتر کرونای تقلبی

شیادی که خود را دکتر و درمانگر بیماران کرونایی معرفی می کرد دستگیر شد.

19 اردیبهشت 1399
تعداد: (127)